Vyhledejte zážitek

Kraj:

mapka Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Cenové rozpětí:

Bungee jumping - Typy seskoků



V tomto díle seriálu o bungee jumpingu se budeme zabývat různými typy skoků na bungee laně. Začneme klasickými skoky, ale zmíníme se i o těch méně tradičních, jako jsou bungee run či bungee trampolína.

 

1) bungee jumping - jedná se o klasický skok s lanem přivázaným obvyke ke kotníkům. Skok se provadí z vyvýšeniny směrem dolů.

 

Obr. 1 - Bungee jumping na Novém Zélandě.

 

2) katapult - jedná se v podstatě o stejný skok jako bungee jump, stím rozdílem, že skok se nezačíná na vyvýšenině, ale na zemi, ze které jste vystřelen nejdříve směrem nahoru. Katapult je známý také jako reverse bungee (tedy obrácený bungee) nebo bungee rocket (bungee raketa).


3) twin towers - neboli dvojitá věž je velmi podobná katapultu, stím, že vystřelený je uvazán dvěma lanama a každé z ních je ukotveno na samostaném místě. Tentozpůsob je často provozován s připoutáním účastníků v kovové kulaté kleci. K tomuto je pak pořeba mnohem silnějších lan.


4) bungee run - nejedná se o klasický skok. Snahou účastníka bungee runningu je doběhnout co nejdále s uvazaným bungee lanem, které jej však velmi silně táhne zpět, a jakmile svou snahu účastník vzdá, přitáhne Vsi jej lano zpět k místu ukotvení.


5) bungee trampolína - zahrnuje kombinaci trampolíny a bungee lan uvázaných ke sloupůmpo stranách trampolíny. Díky těmto úvazům se učastník dostane při svých výskocích do dalekovětší výšky než při klasických skocích na trampoíně.


6) heli bungee - Jedná se pomyslný vrchol bungee jumpu. Heli bungee je klasický bungee jumping s lanek ukotveným na letící helikoiptéře. Heli bungee si můžeté užít v podstatě kdekoli, nejste omezení prostorem a hlavně můžete dosáhnout skoku přesahujícím 500m.


Video 1 - Heli bungee (bungee jumping z helikoptéry).


Námi doporučené zážitky

Super cena Bungee jumping

Bungee jumping (Ústecký kraj)

990 Kč

Přečtěte si také

Bungee jumping - Historie

14. 08. 2012

Historie bungee jumpingu sahá až k prastarým legendám Jihopacifického domorodého kmene žijícího v soustroví Vanuatu v Melanésii vzdáleném 1750km východně od Austrálie. Legenda praví, že nespokojená žena před svým manželem utekla na vysoký srom, kde si ke kotníkům...

Čtěte dále >>

Bungee jumping - Historie

Bungee jumping - Základní informace

14. 08. 2012

Bungee jumping je skok z výšky střemhlav dolů, při kterém je skákající osoba přivázána elastickým lanem ke kotníkům. Lano je velmi podoné lanu zachytávícímu stíhačky na letadlových lodích. Bungee jumping je považovaný za jeden z nejbezpečnějších extrémních sportů....

Čtěte dále >>

Bungee jumping - Základní informace

Bungee jumping - Nejzajímavější místa - Macau Tower

14. 08. 2012

Pro milovníky bungee jumpingu jsme pro Vás připravili seriál, ve kterém budem přinášet nejzajímavější místa na naší planetě, kde se dá provozovat bungee jump. V dnešním úvodním díle Vás zavedem do Číny na jeden z nejvyšších oficiálně...

Čtěte dále >>

Bungee jumping - Nejzajímavější místa - Macau Tower