Vyhledejte zážitek

Kraj:

mapka Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Cenové rozpětí:

Bungee jumping - Základní informaceBungee jumping je skok z výšky střemhlav dolů, při kterém je skákající osoba přivázána elastickým lanem ke kotníkům. Lano je velmi podoné lanu zachytávícímu stíhačky na letadlových lodích. Bungee jumping je považovaný za jeden z nejbezpečnějších extrémních sportů. Je dokonce mnohem bezpečnější, než jízda autem či přecházení silnice.

 

Obr. 1 - Bungee jump z nejvyššího mostu v ČR.Bunge jumping se v zásadě dělí na dva druhy:
1) Americký způsob - využívá zdvojeného zabezpečení, díky čemu je možné dosáhnout delšího volného pádu. Pružnost lana nazývaného mill-cords bývá kolem 180%,což v praxi znamená protažení lana o 80%. Při seskoku z výšky 50m a délce lana 20m se dostaname do hloubky až 36m a z toho celých 20m letíme volným pádem. To vše při maximálním možném zatížení.
2) Novozelandský způsob - využívá pouze jednoduchého zabezpečení, čímž je skok sice extrémnější, ale pohodlnější. U novozélandského způsobu bungee jumpingu se využívá elastičtějšího materiálu s pružností až 350%. Při seskoku z 50m výšky se využíva 12m lana, které se při maximálním zatížení protáhne o 250%, tedy o 30m a dostaneme se do hlouby 42m při 12m volném pádu.

Nejlepším zážitkem z Bangee-Jumpingu je v České republice skok z mostu přes Hačku u Chomutova z výšky 62 metrů, který je nejvyšším mostem, kde se Bungee-Jumping provozuje. Zážitek si můžete objednat na naších stránkach, stačí si jen prokliknout na stránku bungee-jumpingu.

 

Obr. 2 - Most přes řeku Hačka. Nejvyšší bungee jump v ČR.

 

I v bungee jumpu existují  limity, které se mnozí extrémní sportovci snaží překonávat. Skače se z různých míst, z mostů, budov, jeřábů či helikoptér. Jeden ze zakladatelů bungee skoku A.J. Hackett skočil jako první z budovy tak, že se rukou dotkl střechy jedné z budov pod ním. Tím posunul bungee jumping na macimální možnou hranici.

Jednou z pozdějších variant bungee jumpingu se stal např. bungee katapult, což je katapultace ze země do výšky. Jedná se ovšem o zcela jiný zážitek. Jste zde však připoutáni k pevnému bodu na zemi a neděláte sami ten první krok do neznáma.

 

Námi doporučené zážitky

Super cena Bungee jumping

Bungee jumping (Ústecký kraj)

990 Kč
Kurz paraglidingu seznamovací

Kurz paraglidingu seznamovací (Moravskosl.)

4000 Kč
Tandem paragliding

Tandem paragliding (Moravskosl. kraj)

1690 Kč

Přečtěte si také

Bungee jumping - Historie

14. 08. 2012

Historie bungee jumpingu sahá až k prastarým legendám Jihopacifického domorodého kmene žijícího v soustroví Vanuatu v Melanésii vzdáleném 1750km východně od Austrálie. Legenda praví, že nespokojená žena před svým manželem utekla na vysoký srom, kde si ke kotníkům...

Čtěte dále >>

Bungee jumping - Historie

Bungee jumping - Typy seskoků

14. 08. 2012

V tomto díle seriálu o bungee jumpingu se budeme zabývat různými typy skoků na bungee laně. Začneme klasickými skoky, ale zmíníme se i o těch méně tradičních, jako jsou bungee run či bungee trampolína.   1) bungee jumping - jedná se o klasický skok s lanem přivázaným obvyke ke...

Čtěte dále >>

Bungee jumping - Typy seskoků

Bungee jumping - Nejzajímavější místa - Macau Tower

14. 08. 2012

Pro milovníky bungee jumpingu jsme pro Vás připravili seriál, ve kterém budem přinášet nejzajímavější místa na naší planetě, kde se dá provozovat bungee jump. V dnešním úvodním díle Vás zavedem do Číny na jeden z nejvyšších oficiálně...

Čtěte dále >>

Bungee jumping - Nejzajímavější místa - Macau Tower